|
|
At Your Turn to Talk, you can trade tips with
other girls on how to study for math class, take a math test, or overcome
math anxiety. You also can share your thoughts and feelings about
math, math teachers and math class with girls from all over the world.
At Your Turn to Talk, you and other girls like you learn from
each other.
Visit these bulletin boards, read what other girls have to say and
post your opinions. This is your place to talk. You'll be surprised
who might be listening. If you need help with a specific math problem,
go to the Problem Solver Bulletin Board.
Author: |
isabell |
E-mail: |
[email protected] |
Date: |
1/9/02 8:49:03 PM |
Subject: |
a lil math problem!Try it!!!:)*: |
|
|
Message: |
alright,Martia and Nakara and brittany had $36.00 dollars 2 spend at dairy queen(4 a party they were having),Nakara bought 5 ice cream cone sprinkled sundaes which cost 3.00 each!!(exspenisive i know!haha oh well)and brittany bought 3 ice~cream pizza cakes which cost $5.00 each,And martia bought 4 icee ~strawberry slushes,How much did they cost(each) if they only had $36.00?
email me pleaze!and tell me what u think the answer is!!haha thnx everyone!*¤Thanx!*¤:) |
Post
a Reply
Back
to the Folder
Math Puzzles -- Solve one… post one…
 a lil math problem!Try it!!!:)*: by isabell at 1/9/2002 8:49:03 PM
  Re: a lil math problem!Try it!!!:)*: by *Crystal* at 11/15/2002 6:20:49 PM
  Re: a lil math problem!Try it!!!:)*: by ...*.* at 7/17/2002 1:57:18 PM
  Re: a lil math problem!Try it!!!:)*: by Kaylee at 1/16/2002 7:16:11 AM
  Re: a lil math problem!Try it!!!:)*: by Toni at 1/14/2002 7:18:47 AM
   Re: a lil math problem!Try it!!!:)*: by Stephanie at 7/23/2002 12:01:29 PM
   Re: a lil math problem!Try it!!!:)*: by Molly at 2/18/2002 2:27:19 PM
|